Beta version 0.1


Допомога користувачу

Зміст


 1. Структура сайту
 2. Реєстрація
 3. Пошук
 4. Тематичні рубрики
 5. Довідники
 6. Розширений пошук
 7. Архіви та колекції
 8. Структура опису
 9. Перегляд та завантаження


1. Структура сайту
Сторінка сайту поділена на чотири користувацькі зони: верхня, ліва, середня та права.
У верхній частині сайту під назвою видно табло із кількістю документів, яка завантажена на даний момент. Справа виведено ярлики із посиланням на сторінки Електронного архіву у соцмережах та стрічку оновлень RSS. Під ярликами є можливість входу в систему або реєстрації.
У лівій частині сторінки знаходиться панель пошуку документів, пошук за довідниками, розширений пошук, інформація про Е-архів посилання на партнерів проекту.
В середній частині сторінки розміщено тематична класифікація. Таким чином зручно можна розпочати пошук документів у певному розділі.
Справа виведено:

 • Категорію «новин». Тут можна простежити за новими функціональними можливостями архіву, плани презентацій нових колекцій та багато іншого.
 • У рубриці «Підтримайте нас» є можливість отримати реквізити для пожертв на розвиток проекту.
 • У рубриці «Зворотній звязок» можна залишити побажання та зауваження до проекту, пропозиції партнерства.
 • Рубрика «Нові надходження» оновлюється відповідно до нових завантажених на сайт документів.
 • Справа внизу надана інформація про контакти із організацією-розробником проекту.

2. Реєстрація
Просимо вас реєструватися на сайті Е-архіву. Це дасть вам можливість завантажувати документи, а також зможете отримувати повідомлення про оновлення на сайті. В майбутньому ми плануємо додавати й інші функції для зареєстрованих користувачів, що оптимізують вашу роботу.

Реєстрація проходить у два етапи. Перший: заповнення анкети (просимо особливо уважно ставитися до вашого мейлу, адже це ваш майбутній логін).

Другий: активізація запису "зареєстрованого користувача". Для цього вам потрібно увійти на сайт, використавши відповідну форму та відповідні дані, що ви їх вносили при реєстрації. Просимо зауважити, що може бути затримка в декілька секунд (навіть якщо є повідомлення про помилку абощо).

Якщо система видає помилку більше ніж 5 секунд, просимо нам написати, ми старатимемося в найкоротший час вирішити проблему. Також ми будемо перевіряти нові облікові записи, і будемо додавати вас адміністративним чином, якщо автоматична реєстрація не спрацює.

3. Пошук

 • Поле для пошуку – місця для введення назви шуканого документа. Результатом пошуку будуть документи, найближчі за назвою до шуканої фрази.

4. Тематичні розділи
Розділи – тематична класифікація періоду українських визвольних змагань. Відповідно до тематики документів, вони відносяться до тої чи іншої тематичної рубрики. У квадратних дужках вкінці кожної рубрики вказано кількість документів, які наявні на даний момент і стосуються цієї теми. Документам присвоюють рубрику, користуючись правилом від конкретного до загального, тому іноді документ з конкретної тематики можна знайти у загальнішій рубриці. Усі розділи виведені для зручності із графічним зображенням в середній частині головної сторінки сайту.

5. Довідники

 • За датою створення – можливість пошуку документів за часовими рамками або за точною датою, використовуючи календар.
 • За авторами – можливість пошуку документів за автором. Список авторів сформований за прізвищами, псевдами (пишуться в лапках) та за шифрованими даними (цифрові позначення). Існує категорія «без автора» куди віднесено всі документи, в яких автор не ідентифікований.
 • За організаціями – пошук документів із приналежністю до певних організацій, організаційних одиниць, чи політичних партій, рухів. При цьому загальні назви організацій внесено абревіатурами, проміжні ланки часто подаються розшифровано. Наприклад: «ОУН», але «Референтура пропаганди ОУН», «Друкарня ОУН ім. полковника Євгена Коновальця».
 • За назвами документів – можливість пошуку документів за назвами. У випадку неточної назви, програма здійснює пошук найбільш наближених назв до шуканої. При введенні назви система видає підказки до шуканих документів.
 • Ключові слова – пошук документів за ключовими словами. Ключові слова складаються з трьох категорій: географічні місця (річки, області, міста), особистості (псевдо, прізвища) та тематичні (абревіатури найбільш вживаних організацій та інституцій, слова, що найбільше передають зміст документа)

6. Розширений пошук

 • Цей сервіс надає можливість користувачу здійснювати пошук документа відразу за декількома довідниками, при цьому можна робити як включення, так і виключення, або одне із двох, а також за датою створення документа.
 • У кожному розділі для пошуку вгорі виведено три поля із алфавітом: кириличне, латиничне та цифрове. Таким чином можна зручно та швидко шукати документи за певними авторами, назвою, чи ключовими словами.

7. Архіви та колекції
Розділ із переліком архівних інституцій, архівних фондів та архівних колекцій, електронні копії яких розміщені на сайті. В квадратних дужках вказана кількість документів, завантажених на даний момент. Класифікація зроблена таким чином, що ступаючи по гілках зручно робити посилання на документ.

8. Структура опису
Структура опису: документи Е-архіву описані за ключовими ознаками:

 • назва документа,
 • зміст документа,
 • автор,
 • організація-видавник,
 • дата створення,
 • місце створення,
 • ключові слова,
 • спосіб відтворення,
 • тип документа:
  1. офіційні документи: акт, розпорядження, наказ, меморандум, офіційний лист, програма, офіційне видання
  2. організаційні документи: оголошення, доповідна, звіт, список, анкета, інструкція, повідомлення, формуляр, евіденційні картки, зарядження, інформації
  3. пропагандивні документи: звернення, листівка, гасло, заклик, лозунг
  4. особисті документи: посвідчення, посвідки, диплом, атестат, паспорт, військовий квиток, медичні довідки, довідки про шлюб
  5. світлини: в тому числі негативи
  6. фінансово-господарські документи: рахунки, фінансові звіти, квитанції, квити
  7. бофони
  8. кореспонденція: листи та листівки
  9. щоденники та спогади: денники
  10. періодичні видання: газети, журнали, стаття
  11. видання та рукописи: книги, брошури, пісенники
  12. графіки та малюнки
  13. карти
  14. плани та схеми
  15. документи слідства: протоколи допитів, постанови про арешт, анкета арештованого
 • мова документа,
 • посилання на документ в інтернеті (URL),
 • місцезнаходження документа (архіви та колекції), та
 • тематичний розділ, до якого віднесено документ.

Із полів опису можна переключатися на інші документи, клацнувши зацікавлене поле: автора, ключове слово, місце створення, дату. В такому випадку программа задасть документи, приналежні до відповідної категорії за часовими рамками чи алфавітом відповідно.

9. Перегляд та завантаження

 • Перегляд та завантаження: усі документи Е-архіву зберігаються у форматі .pdf. На сайті є можливість перегляду документа он-лайн, клацнувши на поле «переглянути». Зображення виводиться у зменшеному вікні в повному розмірі, з можливістю прокрутки тексту вниз. Також є можливість завантажити документ, клацнувши на полі «завантажити». При цьому документ зберігається на комп’ютері користувача із цифровим ім’ям, яке позначає місце розташування документа в архівах та колекціях.

Наприклад: документ із назвою “acdvr-9-9-001.pdf” знаходиться у архіві Центру досліджень визвольного руху, фонд 9, том 9, документ перший. Це дає можливість користувачу легко формувати посилання на документ при написанні наукової публікації.

 

Із запитаннями та зауваженнями звертайтеся на е-мейл archive@avr.org.ua
Новини
Як УПА воювали з нацистами: опублікували документи спецслужб
До річниці першого бою УПА — бою з нацистами — у вільний доступ виклали колекцію документів. 61 документ відображає збройне та інформаційне протистояння між німецькими окупантами т
Член ОУН, в’язень ГУЛАГу — 30 документів КГБ про боротьбу Святослава Караванського доступні онлайн
Центр досліджень визвольного руху публікує в Електронному архіві українського визвольного руху колекцію документів КГБ про життя й боротьбу визначного дисидента Святослава Караванс

підтримайте нас

ЗВОРОТНІЙ ЗВ’ЯЗОК

Нові надходження
Протокол допроса от 09.06.1944 Шепеть Макара Ефимовича
Протокол допиту Шепетя Макара Єфимовича, жителя с. Полиці Рівненської області. Чотовий УПА в сотні "Шпака" куреня "Кори". Відомості про німецько-радянську війну та оборону Києва. В
Протокол допроса от 14.11.1945 Стояна Николая Степановича
Протокол допиту свідка, жителя с. Ромейки Рівненської області - Стояна Миколи Степановича. Відомості про початок німецько-радянської війни та збройні сутички місцевих жителів із ра
Протокол допроса от 12.11.1945 Кидрука Дмитрия Исаковича
Протокол допиту свідка, жителя с. Ромейки Рівненської області - Кідрука Дмитра Ісаковича. Відомості про початок німецько-радянської війни та збройні сутички місцевих жителів із рад
Постановление на арест от ноября 19445 Ляшика Федора Кирилловича
Постанова на арешт учасника УПА куреня "Кори", жителя с. Ромейки Рівненської області - Ляшика Федора Кириловича
Приговор от 06.05.1946 Военного Трибунала войск НКВД Ровенской области касательно Трофимця Ивана Анисимовича
Вирок у справі учасника УПА сотні "Коробки", жителя с. Кам'яне Рівненської області - Трофимця Івана Анісімовича
Протокол допроса от 15.02.1946 Трофимця Ивана Анисимовича
Протокол допиту учасника УПА сотні "Коробки", жителя с. Кам'яне Рівненської області - Трофимця Івана Анісімовича. Відомості про сотні УПА "Коробки", "Яреми", "Пащенка".
Протокол допроса от 12.02.1946 Трофимця Ивана Анисимовича
Протокол допиту учасника УПА сотні "Коробки", жителя с. Кам'яне Рівненської області - Трофимця Івана Анісімовича. Відомості про перебування в таборі військовополонених та в німецьк
Протокол допроса от 10.02.1946 Трофимця Ивана Анисимовича
Протокол допиту учасника УПА сотні "Коробки", жителя с. Кам'яне Рівненської області - Трофимця Івана Анісімовича. Відомості про біографію Трофимця І.А. Відомості про арешти та ув'я
Анкета арестованого Трофимця Ивана Анисимовича
Анкета заарештованого учасника УПА, жителя с. Кам'яне Рівненської області - Трофимця Івана Анісімовича
Постановление на арест от 06.02.1946 Трофимця Ивана Анисимовича
Постанова на арешт учасника УПА, жителя с. Кам'яне Рівненської області - Трофимця Івана Анісімовича
Протокол допроса от 10.02.1944 Самчука Сергея Моисеевича
Протокол допиту члена ОУН, станичного сс. Великий та Малий Жолудськ, жителя с. Великий Жолудськ Рівненської області - Самчука Сергія Мойсейовича. Відомості про структуру ОУН у Воло
Постановление на арест от 11.02.1944 Самчука Сергея Моисеевича
Постанова на арешт члена ОУН, жителя с. Великий Жолудськ Рівненської області - Самчука Сергія Мойсейовича
Фотографія Мірка Федора
Фотографія учасника УПА сотні "Коробки", жителя с. Белятичі Рівненської області - Мірка Федора Яковича.
Фотографія Мірка Федора
Фотографія учасника УПА сотні "Коробки", жителя с. Белятичі Рівненської області - Мірка Федора Яковича.
Особиста виказка Мірка Федора
Особиста виказка учасника УПА сотні "Коробки", жителя с. Белятичі Рівненської області - Мірка Федора Яковича.
Выписка из протокола Особого Совещания при Народном Комиссаре Внутрених Дел СССР от 25.02.1946 касательно Мирко Федора Яковлевича
Виписка з протоколу Особливої наради при Народному Комісару Внутрішніх Справ СРСР у справі учасника УПА сотні "Коробки", жителя с. Белятичі Рівненської області - Мірка Федора Яков
Протокол допроса от 02.10.1945 Мирко Федора Яковлевича
Протокол допиту учасника УПА сотні "Коробки", жителя с. Белятичі Рівненської області - Мірка Федора Яковича. Відомості про сотню УПА "Коробки" у лютому 1943 року.
Протокол допроса от 28.08.1945 Мирко Федора Яковлевича
Протокол допиту учасника УПА сотні "Коробки", жителя с. Белятичі Рівненської області - Мірка Федора Яковича. Відомості про сотню УПА "Коробки" у лютому 1943 року.
Протокол допроса от 16.08.1945 Мирко Федора Яковлевича
Протокол допиту учасника УПА сотні "Коробки", жителя с. Белятичі Рівненської області - Мірка Федора Яковича. Відомості про біографію Мірка Ф.Я. Відомості про сотню УПА "Коробки" у
Анкета арестованого Мирко Федора Яковлевича
Анкета заарештованого учасника УПА, жителя с. Белятичі Рівненської області - Мірка Федора Яковича
Постановление на арест от 16.08.1945 Мирко Федора Яковлевича
Постанова на арешт учасника УПА, жителя с. Белятичі Рівненської області - Мірка Федора Яковича
Не молоком і хлібом, а вогнем і кулями! – червень 1943 р. Листівка із закликом боротися з німцями всіма доступними засобами.
Йдеться про заклик Української Повстанської Армії боротися з німцями всіма доступними засобами
Информационное сообщение председателя КГБ при СМ УССР Федорчука В.В. в адрес ЦК КПУ об антисоветской деятельности осужденного диссидента Караванского С.И.
У документі йдеться про інформаційне повідомлення голови КДБ при РМ УРСР Федорчука В.В. на адресу ЦК КПУ стосовно антирадянської діяльності засудженого дисидента Караванського С.Й.
Информационное сообщение председателя КГБ при СМ УССР Никитченко В.Ф. в адрес ЦК КПУ о ходе следствия по делу Караванского С.И., который изготавливал и распространял листовки антисоветского содержания
У документі йдеться про інформаційне повідомлення голови КДБ при РМ УРСР Нікітченка В.Ф. на адресу ЦК КПУ щодо повідомлення про хід слідства у справі Караванського С.І., котрий виг
Информационное сообщение председателя КГБ при СМ УССР Никитченко В.Ф. в адрес руководства ЦК КПУ о распространении женой осужденного Караванского С.И. - Строкатовою Н.А. письма, написанного в адрес Председателя Президиума Верховного Совета и Прокурор
У документі йдеться про інформаційне повідомлення з КДБ при РМ УРСР у ЦК КПУ щодо розповсюдження дружиною засудженого Караванського С.Й. – Строкатовою Н.А. листа, написаного на адр
Справка о лицах, арестованных за антисоветскую деятельность
У документі йдеться про довідку стосовно осіб, арештованих за антирадянську діяльність
Справка о деятельности Караванского Святослава Иосифовича
У документі йдеться про довідку стосовно діяльності Караванського Святослава Йосиповича
Информационное сообщение председателя КГБ при СМ УССР Никитченко В.Ф. в адрес руководства ЦК КПУ о намерениях членов делегаций ТОУК и ЛАУ поднять вопрос касаемого Черновола В.М., Караванского С.И. и других лиц, арестованных в 1965 г. за антисоветскую
У документі йдеться про інформаційне повідомлення з КДБ при РМ УРСР у ЦК КПУ щодо намірів членів делегацій ТОУК і ЛАУ підняти питання про Чорновола В.М., Караванського С.Й. та деяк
Рукописи "Володимирські ритми", "Ритми Володимира" изъятых при обыске у Караванского С.И.
У документі йдеться про рукописи "Володимирські ритми", "Ритми Володимира" вилучених під час обшуку у Караванського С.Й.
Рукописи "Вісті з Праги" изъятых при обыске у Караванского С.И.
У документі йдеться про рукописи "Вісті з Праги" вилучених під час обшуку у Караванського С.Й.
Содержание тайнописи выявленной в журнале "Українська мова і література в школі", изъятом при обыске у Караванского С.И.
У документі йдеться про зміст тайнопису виявленого у журналі "Українська мова і література в школі", вилученого під час обшуку у Караванського С.Й.
Содержание тайнописи на 69 листах папиросной бумаги, изъятых во время свидания Караванского с его женой в тюрме №2 г. Владимира
У документі йдеться про зміст тайнопису на 69 аркушах цигаркового паперу, вилучених під час побачення Караванського з його дружиною у тюрмі №2 м. Володимира
Докладная записка заместителя председателя КГБ при СМ УССР Шульженко Б.С. в адрес руководства ЦК КПУ о ходе следствия по делу Караванского С.И. с копиями антисоветских документов в приложении
У документі йдеться про доповідну записку заступника голови КДБ при РМ УРСР Шульженка Б.С. на адресу керівництва ЦК КПУ щодо інформації стосовно перебігу слідства по справі Караван
Спецсообщение заместителя председателя КГБ при СМ УССР Шульженко Б.С. в адрес руководства ЦК КПУ об аресте Караванского С.И. за распространение изготовленных тайнописью антисоветских документов
У документі йдеться про спецповідомлення заступника голови КДБ при РМ УРСР Шульженка Б.С. на адресу керівництва ЦК КПУ про арешт Караванського С.Й. за розповсюдження виготовлених т
Докладная записка председателя КГБ при СМ УССР Никитченко В.Ф. в адрес ЦК КПУ о популяризации статьи "Кто есть кто", напечатанной в газете "Вести из Украины" относительно идеологического обоснования осуждения украинских диссидентов Чорновила В.М., Ку
У документі йдеться про доповідну записку з КДБ при РМ УРСР у ЦК КПУ щодо статті "Хто є хто" з газети "Вісті з України" стосовно ідеологічного обґрунтування засудження українських
Справка по уголовному делу на обвиняемого Олейника Антона Акимовича
У документі йдеться про довідку по кримінальній справі на обвинуваченого Олійника Антона Акимовича
Справка на Караванского Святослава Иосифовича
У документі йдеться про довідку стосовно діяльності Караванського Святослава Йосиповича
Докладная записка заместителя председателя КГБ при СМ УССР Шульженко Б.С. в адрес ЦК КПУ об сведениях о преступной деятельности участника ОУН и обвинениях в шпионаже Караванского С.И. во время войны с приложенными справками
У документі йдеться про доповідну записку заступника голови КДБ при РМ УРСР Шульженко Б.С. на адресу ЦК КПУ стосовно відомостей щодо злочинної діяльності учасника ОУН та звинувачен
Інформація стосовно діяльності Караванського Святослава Йосиповича
У документі йдеться про інформацію стосовно діяльності Караванського Святослава Йосиповича
Справка председателя КГБ при СМ УССР Никитченко В.Ф. на Тарсиса Валерия Яковлевича
У документі йдеться про довідку голови КДБ при РМ УРСР Нікітченка В.Ф. щодо Тарсиса Валерія Яковича
Информационное сообщение председателя КГБ при СМ УССР Никитченко В.Ф. в ЦК КПУ о намерениях писателя Стельмаха М.А. во время поездки в г. Москва передать жалобу жены осужденного Караванского С.И. Генеральному прокурору СССР Руденко Р.А. с описанием и
У документі йдеться про інформаційне повідомлення голови КДБ при РМ УРСР Нікітченка В.Ф. до ЦК КПУ щодо передачі письменником Стельмахом М.А. скарги дружини засудженого Каравансько
Сообщение председателя КГБ при СМ УССР Никитченко В.Ф. в адрес руководства ЦК КПУ об отмене решения об увольнении Караванского С.И.
У документі йдеться про повідомлення голови КДБ при РМ УРСР Никітченка В.Ф. на адресу керівництва ЦК КПУ стосовно відміни рішення щодо звільнення Караванського С.Й.
Клопотання Караванського Святослава Йосиповича на адресу керівників комуністичних партій світу щодо питань русифікації, національної дискримінації, засудження фактів антисемітизму
У документі йдеться про клопотання Караванського Святослава Йосиповича на адресу керівників комуністичних партій світу щодо питань русифікації, національної дискримінації, засуджен
Информационное сообщение председателя КГБ при СМ УССР Никитченко В.Ф. в адрес руководства ЦК КПУ о проверке Караванского С.И. с копией ходатайства к руководителям коммунистических партий мира в приложении
У документі йдеться про інформаційне повідомлення голови КДБ при РМ УРСР Нікітченка В.Ф. на адресу керівництва ЦК КПУ щодо перевірки інформації стосовно Караванського С.Й. з копією
Сообщение председателя КГБ при СМ УССР Никитченко В.Ф. в адрес руководства ЦК КПУ об авторе заявления о русификации Караванского С.И.
У документі йдеться про повідомлення голови КДБ при РМ УРСР Нікітченка В.Ф. на адресу керівництва ЦК КПУ щодо інформації стосовно автора заяви Караванського С.Й. про русифікацію
Клопотання Караванського Святослава Йосиповича на адресу Прокурора УРСР щодо притягнення до кримінальної відповідальності Міністра вищої та середньої освіти УРСР Даденкова Юрія Миколайовича
У документі йдеться про клопотання Караванського Святослава Йосиповича на адресу Прокурора УРСР щодо притягнення до кримінальної відповідальності Міністра вищої та середньої освіти
Информационное сообщение председателя КГБ при СМ УССР Никитченко В.Ф. в адрес руководства ЦК КПУ о проверке Караванского С.И. с копией ходатайства в приложении
У документі йдеться про інформаційне повідомлення голови КДБ при РМ УРСР Нікітченка В.Ф. на адресу керівництва ЦК КПУ щодо перевірки інформації стосовно Караванського С.Й. з копією
Характеристика осужденного Караванского Святослава Иосифовича за время его пребывания в местах заключения
У документі йдеться про анкету засудженого Караванського Святослава Йосиповича за час його перебування у місцях позбавлення волі
Постановление об предъявлении обвинения Караванскому С.И. о его привлечении к ответственности в качестве обвиняемого по ст.ст. 54-Іб, 54 п. ІІ УК УССР
У документі йдеться про постанову щодо пред'явлення обвинувачення Караванському С.Й. стосовно його залучення до відповідальності у якості звинуваченого згідно ст.ст. 54-Іб, 54 п. І
Протокол от 02.08.1944 допроса Караванского С.И. о его членстве и деятельности в ОУН
У документі йдеться про протокол від 02.08.1944 допиту Караванського С.Й. стосовно його членства та діяльності в ОУН